Genel Başkan Yardımcısı Kaya Bayrampaşa'da


Cumartesi, 5 Ocak 2019 03:13
a-A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul'daki ilçe ziyaretlerine Bayrampaşa'da devam etti.

Başkan Kaya, AK Parti İlçe Teşkilatının çalışmalarını yerinde görmek için Bayrampaşa'daydı. Önemli sosyal belediyecilik çalışmalarına imza attıklarına dikkat çeken Kaya, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner'den, devam eden ve planlanan sosyal projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Bayrampaşalılara kazandırılan ve modern bir yardım merkezi olma özelliği taşıyan “Hayır Kapısı” na geçildi.

Başkan Kaya Bayrampaşa ziyareti sırasında, vefat eden ilçe esnaflarından Ahmet Tunç'un cenaze törenine katıldı. Burada acılı aileye taziye ziyaretinde bulunan Kaya'nın bir sonraki durağı uzman hekim kadrosuyla hizmet veren Sağlık Merkezi oldu. Doktor ve calışanlarla yürüttükleri çalışmalarla ilgili sohbet  eden Kaya, hastaları da ziyaret etti.

Başkan Kaya, down sendromlu bireylerin çalıştığı Bayrampaşa Belediyesi Sevgi Kafesine gitti.  Kaya, “Birbirinden bağımsız ve güleryüzlü çalışanlarıyla mükemmel bir mekân. Muhakkak uğrayın, sevgi ve muhabbetten payınıza düşeni alın” sözleriyle kafeye davette bulundu.

AK Parti'nin sosyal belediyecilik anlayışının güzel bir örneği olan Remziye-Yakup Kutsal Özel Eğitim Meslek Okulu da Kaya'nın uğrak noktalarından oldu. Burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaya, çocuklarla ve öğretmenlerle sohbet etti.

Başkan Kaya, Bayrampaşa ziyaretleri kapsamında ev ziyareti yapmayı da ihmal etmedi. Kaya ve ekibi, Mehmet-Feriha Genç çiftinin misafiri oldu. Kaya Başkan Aydıner'in çalışmalarını takdir ederek, “Belediyemiz ve ilgili kurumlarımız Kocatepe Mahallesi'ndeki evlerinde yalnız bırakmıyorsanız, Allah onlardan razı olsun” dedi. 

Engelli vatandaşların bakım, eğitim ve sosyalleşmesi için büyük bir hizmet olarak nitelendirdiği Gündüzlü Engelli Bakım Merkezi'ni de ziyaret eden Başkan Kaya'nın son durağı geçirdiği kaza sonrası hayatını tekerlekli sandalye ile sürdüren Bayram Oruç ve ailesinin Muratpaşa Mahallesi'ndeki evleri oldu. 

Haber Fotoğrafları