Bakan Kaya, seçim çalışmalarını Beşiktaş ve Zeytinburnu’nda sürdürdü.


Pazar, 10 Haziran 2018 17:44
a-A+

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığını ziyaret etti. 


İlçe Başkanlığında çocuklar ve anneleriyle bir araya gelen Bakan Kaya, çocuklarla bir süre sohbet etti.


Bakan Kaya, Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığına dikkati çekerek, ''Siz hepiniz 15 yıllık AK  Parti iktidarının çocuklarısınız. 15 yıl öncesini çocuklarımıza anlatmak durumundayız hanımlar. Çocuklarımıza 15 yıl önce nasıldı bu ülke, bugün nasıl, bunu anlatmak annelerin, babaların, dedelerin görevi. Bu çocuklar bugün yaşadıkları ortamın büyük bir bolluk ve refah ortamı olduğunu ancak geçmişin sıkıntılarını bilirlerse farkına varırlar'' dedi.


Kendi okuduğu dönemdeki sınıf mevcudunu çocuklara anlatan Bakan Kaya, çocuklara kaç kişilik sınıflarda eğitim gördüklerini sordu. 


Devletin her zaman çocukların yanında olduğunu vurgulayan Bakan Kaya, ''Sizin en iyi şekilde geleceğe hazırlanmanız için Türkiye büyük ve güçlü bir devlet, bu devlet sizin her zaman yanınızda olacak. Cumhurbaşkanımız sizleri çok seviyor, bu ülkenin evlatlarını çok seviyor. Sizin güçlü olmanız için de çok çalışıyor'' diye konuştu.


Bakan Kaya, çocuklara karnelerinin durumunu sorduktan sonra onlara oyuncak hediye etti. 


Bakan Kaya daha sonra, bir otomobil firmasının servisinde işçilerle bir araya geldi. 


Burada işçilere hitap eden Bakan Kaya, AK Parti'nin mevcut projeleri hakkında bilgiler vererek, şöyle konuştu:


"Ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Ekonomimizi dünyanın en büyük 17. ekonomisi haline getirdik. Yapacağımız yerli otomobil, yerli sanayi gibi projelerimizle dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefliyoruz. Otomobil sektörünün son 10 yılda artışının yanı sıra hava yolu, halkın yolu oldu. Cumhuriyet tarihi boyunca açılmış havalimanlarının iki katından daha fazlasını açtık. Bütün hizmetleri milletimiz için yaptık, yapmaya da devam edeceğiz." 


- "Türkiye artık dünyada söz sahibi bir ülke"


Geçmişte Amerikan başkanlarının önünde eğik duran başbakanlar olduğunu hatırlatan Bakan Kaya, Türkiye’nin artık dünyada söz sahibi bir ülke olduğunu vurguladı. 


Türkiye'nin, dünya liderlerinin karşısında dimdik duran ve doğruyu söylemekten çekinmeyen, hakkı hakikati söyleyen bir Cumhurbaşkanı olduğuna dikkati çeken Bakan Kaya, "Cumhurbaşkanımız yaptığı hizmetlerle Türkiye'yi dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline getirdi. Sadece istihdamı söyleyeceğim size. Son 10 yılda sağladığımız istihdamla Avrupa'nın tümünden daha ilerideyiz. 4 milyona yakın kadına istihdam sağladık" 

ifadelerini kullandı.  


- "81 ilimizde de yeşil alanlar oluşturacağız"


Bakan Kaya, Kanal İstanbul ve Millet Bahçeleri projelerine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Biz istiyoruz ki ülkemizi daha da büyütelim, daha da geliştirelim. Bugün dünyanın en büyük 10 projesinden 6'sı Türkiye'de. Kanal İstanbul; sadece Türkiye için değil, dünya için büyük bir proje olacak. Millet Bahçeleri'ni yapacağız. Türkiye'nin dört bir tarafındaki eski stadyumları bahçe haline getireceğiz. Yurt dışına çıkmışsınızdır. Bugün Londra'ya gittiğinizde Hyde Park var. Amerika’ya gidiyorsunuz Central Park var. Bizim ülkemizin artık daha güzellerine ihtiyacı var. Atatürk Havalimanı'nı tamamen Millet Bahçesi haline dönüştüreceğiz. Orası tamamen yeşillik, ailenizle, eşinizle, dostlarınızla, arkadaşlarınızla gidip spor yapabileceğiniz, gününüzü yeşil bir şekilde geçirebileceğiniz bir yer olacak. Bunun gibi 81 ilimizde de yeşil alanlar oluşturacağız.”


AK Parti'nin çevre dostu bir parti olduğunu vurgulayan Bakan Kaya, hükümetleri döneminde 4 milyara yakın fidan dikildiğini belirtti.


"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışı ile hareket ettiklerini aktaran Bakan Kaya, "Bunun altını özellikle çizmek istiyorum çünkü bazen bizim çevreye, hayvanlara değer vermediğimizi muhalefet partileri ifade ediyor. Bu, asla ve asla doğru değil. Bütün yaratılmışları, ağaçları, hayvanları yaratılandan ötürü sevdik ve koruduk. Bugün sokak hayvanları için en büyük projeleri yapmış kişi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hayvan barınakları, Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde yapıldı. Biz yaratılmış her canlıya hürmet ediyoruz" ifadelerini kullandı.


- "Kadınlar güçlü olunca aile güçlü oluyor"


Bakan Kaya, gençlerin önünün daha da açıldığı, kadınların daha kolay iş sahibi olabildiği ve çalışırken de aile yapısını koruyacak bir düzenin sağlandığı yeni adımları da hep birlikte atacaklarını dile getirdi.


Kadın istihdamında Türkiye'nin geldiği noktanın önemine işaret eden Bakan Kaya, şunları kaydetti:


"Avrupa, bizim kadın istihdamını nasıl bu kadar artırdığımızı konuşuyor, raporlar yazıyor. Son 10 yılda yakaladığımız evre inanılmaz. Bu büyük bir başarı. Verdiğimiz teşviklerle, desteklerle olan bir başarı. Çalışan kadınlar için teşvik uygulamalarımız var. Biz istiyoruz ki ülkemizin kadınları güçlü olsun. Kadınlar güçlü olunca aile güçlü oluyor. Aile güçlü olunca toplum güçlü oluyor. Toplum güçlü olunca Türkiye güçlü oluyor. Biz istiyoruz ki ülkemizin gençleri güçlü olsun. Çünkü geleceğimizi ancak gençler kurabilir. Buna inanıyoruz. Özellikle yeni sektörlerde teknoloji gibi mühendislik gibi alanlarda daha fazla insan yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için gençlerin mühendislik, fen bilimleri gibi alanları seçmelerini önceliyoruz. Onlara destekler veriyoruz. Ben kendi Bakanlığımda 'Türkiye'nin Mühendis Kızları' projesini başlattım. Mühendislik eğitimini liselerde anlatıyoruz, mühendislik seçen kızlara burs veriyoruz. Mezun olduklarında da istihdam sağlıyoruz.”


Daha sonra firmanın satış ofisini de ziyaret eden Bakan Kaya, çalışanlarla sohbet ederek, taleplerini dinledi. 


Seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partisi için destek isteyen Bakan Kaya, çalışanlarla fotoğraf çekildi. 


Bakan Kaya daha sonra, Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı'ndan başlayarak Akatlar Karanfilköy Mahallesi boyunca partisinin seçim otobüsünden vatandaşları selamlayarak, karanfil dağıttı. 


Daha sonra Karanfilköy Mahallesi sakinleriyle bir kafede bir araya gelen Bakan Kaya, vatandaşlarla sohbet etti.


Burada konuşan Bakan Kaya, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, milletin ülkesine sahip çıkmasıyla darbenin geri püskürtüldüğünü belirtti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle vatandaşların sokaklara çıkarak istikbaline sahip çıktığına işaret eden Bakan Kaya, "O gece tek vücut olduk. 81 milyon aynı hedefe kitlendik. İrademize, istikbalimize sahip çıktık. O gece BBC’nin, haber kanallarının 'Darbenin yanında insanlar arıyoruz' diye mesajları çıktı. Gördünüz değil mi? O gecenin sadece FETÖ terör örgütünün organizasyonunu olmadığının açık kanıtları ortaya çıktı. FETÖ'yü ellerinde tutan işbirlikçileri; bugün FETÖ'yü Amerika'da tutan, elebaşılarına sığınma hakkı tanıyanlar karşımızdalar" diye konuştu.


- "Biz bu ülkeyi 3,5 kat büyüttük"


15 Temmuz’un ardından tüm vesayet odaklarını ortadan kaldıracak bir döneme geçiş yapmak durumunda olduklarını ifade eden Bakan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Yeni bir sistem değişikliği yaptık 16 Nisan'da. Ama bu değişiklik nedense birilerini çok rahatsız etti. Farkındasınız değil mi? Geçtiğimiz sene biz bu değişikliği yapmak için yurt dışında vatandaşlarımızla buluşacağımızda önümüze çıkartılan setleri gördünüz. Orada bakanlarımıza, vatandaşlarımıza yapılan muameleyi gördünüz. İstemedikleri ne bizdik ne başka bir şey. Büyük ve güçlü bir Türkiye'yi istemediler. Büyüyen, gelişen Türkiye'nin önüne set çekmek istediler. Bugün yine Avrupa'da seçim çalışması yapmamıza izin verilmiyor. HDP'ye CHP'ye kucak açanlar, bize izin vermiyor. Niçin izin yok? Çünkü biz bu ülkeyi daha da büyütmenin hedefiyle yola çıktık. Biz bu ülkeyi 3,5 kat büyüttük, önümüzdeki dönemde de 2 kat daha büyüteceğiz diyoruz. Biz bu ülkenin önünü kat ve kat açmak istiyoruz. Ortadoğu'da el atamadıkları tek ülke Türkiye. Ortadoğu'yu kan gölüne çevirenlerin hedefi Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozmak, Türkiye'yi parçalamak. 15 Temmuz gecesinin hedefi neydi biliyor musunuz? Türkiye'yi Suriye’ye haline çevirmekti. Bölüp parçalamaktı. Ama şunu unutmayın, bizim gidecek hiçbir yerimiz yok, bizim vatanımız burası." 


- "24 Haziran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında dimdik durma vaktidir"


Terörle mücadelenin dört bir koldan devam ettiğine dikkati çeken Bakan Kaya, hem FETÖ'yle hem de PKK terör örgütüne karşı güçlü bir mücadele sürdürdüklerini vurguladı. 


24 Haziran seçimlerinin herhangi bir seçim olmadığını belirten Bakan Kaya, "Bu seçim, seçimlerden bir seçim asla değil. Çevrenize, eşinize, dostunuza, akrabalarınıza anlatın bu seçimin önemini. Burada Türkiye olarak bir beka mücadelesi veriyoruz. 24 Haziran'da Türkiye'nin birliğini, beraberliğini en güçlü şekilde sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durma vaktidir. 24 Haziran bu açıdan çok önemlidir. Yedi düvel birleşmiş. Ekonomimiz üzerinden algı operasyonu yapıyorlar. Kur üzerinden bu ülkenin ekonomisiyle oynamaya kalkışanlara siz en güzel cevabı 24 Haziran'da vereceksiniz" değerlendirmesini yaptı. 


Türk ordusunun Afrin'de destan yazdığını dile getiren Bakan Kaya, hem Türkiye sınırlarının teröristlerden temizlendiğini hem de 40 bin Suriyelinin ülkesine geri dönmesini sağladıklarını sözlerine ekledi. 


Daha sonra Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği'ni (HATİAB) ziyaret eden Bakan Kaya, dernek üyesi iş adamları ve öğrencilerle sohbet ederek, seçimler için destek istedi. 


Partisinin Beşiktaş Meydanı'ndaki çadırını da ziyaret eden Bakan Kaya, burada vatandaşların partiye üyelik işlemini gerçekleştirdi.


Bakan Kaya, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Sivil İrade Platformu’nun iftar programına katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar programının ardından, Zeytinburnu’nda vatandaşlara hitap etti, daha sonra da Merkezefendi Şehir Kütüphanesini ziyaret ederek gençlerle sohbet etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katıldığı programlar da Bakan Kaya da eşlik etti.

Haber Fotoğrafları