Genel Başkan Yardımcısı Kaya Kağıthane'de


Çarşamba, 21 Kasım 2018 17:44
a-A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Dr Fatma Betül Sayan Kaya İstanbul'daki ilçe ziyaretlerine Kağıthane'de devam etti.

Başkan Kaya, Kağıthane ziyaretlerinin başlangıcını Ak Parti Kağıthane Teşkilatı ile gerçekleştirdiği istişare toplantısı ile yaptı. Burada enerjik ve zafere koşmaya hazır bir ekip ile karşılaştığını söyleyen Kaya daha sonra, Sultan Selim Kültür Merkezi'ndeki Kadınlar Sinema Kulübüne geçti. Hanımların film keyfine eşlik eden Kaya, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın çalışmalarını takdir etti.

Başkan Kaya daha sonra Kağıthane Belediyesi'nin yürüttüğü “Her Kitap Bir Hazine Her Mekana Bir Kütüphane” kampanyası kapsamında Sultan Selim Mahallesi esnaflarından Murat  Bey ile bir araya geldi.

Kayanın bir sonraki durağı, Kağıthane sakinlerinden 92 yaşındaki Seyfettin amca oldu AK Parti'nin her zaman millet ile iç içe olduğunu bir kez daha hatırlatan Kaya büyüklerinden hayır duası aldı.

Bakan Kaya, kadınlar için yapılan bir başka etkinliğe daha katılmayı ihmal etmedi. Kağıthane Belediyesi'nin düzenlediği Kültür Gezisi kapsamında, katılımcı kadınlarla sohbet etme ve onlara destek olmaya devam edeceklerini yineleme imkanı buldu.

Nurtepe Cami de Başkan Kaya'nın uğradığı yerlerden oldu. Kaya, burada vatandaşlarla bir araya gelerek onları tek tek dinledi.

 Kaya’nın Kağıthane ziyaretlerinde bir sonraki adresi Sivaslı hemşehrileri oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden Kaya, “İnanıyorum ki yolumuz hiç ayrılmayacak” dedi.

Başkan Kaya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen “Diyabet” konulu Hasta Okulu Semineri’ ne katıldı. Diyabetle mücadelenin bir yaşam biçimine dönüşmesi gerektiğini vurgulayan Kaya, çocukların beslenmesine ve spor yapıp hareket etmesine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Her fırsatta gençlere olan ilgisi ve güvenini dile getiren Kaya, Hasbahçe’de gençlerle bir araya Geldi. Başkan Kaya, gençlere yönelik “Ülkemizi büyütmek ve onlara daha da güçlü bir şekilde emanet etmek için mücadele veriyoruz. Heyecanları, gözlerindeki umut ve anlattıkları hayaller bizim için de enerji kaynağı oldu” ifadelerini kullandı.

Başkan Kaya'nın son durağa 15 Temmuz şehitlerinden Muharrem Kerem Yıldız ın Ailesi oldu. Kaya, buradan “Canlarından bir parçayı bu ülke için şehit vermiş insanlarımızı asla yalnız bırakmayacağız” mesajını yineledi. 

Haber Fotoğrafları