8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı


Cumartesi, 7 Mart 2020 00:00
a-A+

Emek, sevgi ve fedakârlıklarıyla, aileden başlayarak bütün hayatımızı güzelleştiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Kadınlar, elbette dünyanın her yerinde özel ve değerli bir anlam ifade ederler. Ancak bizim tarihimizde, bizim toplumumuzda kadınların yeri çok daha önemlidir. Anadolu kadını; Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da olduğu gibi gerektiğinde vatan savunmasında hayati ve mücadeleci tavrını göstermekten asla imtina etmemiş, bu ruh ve inancı kuşaktan kuşağa aktarmıştır.

Medeniyetimizin, değer ve inançlarımızın taşıyıcı unsuru olan kadınlarımız, ülkemizin gücüne güç katmaya, geleceğine imza atmayı sürdürüyorlar.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, 18 yıldır verdiğimiz mücadelede; kadınlarımızın güçlenmesi, desteklenmesi, aileyi güçlendirecek, kadın haklarını geliştirecek sosyal politikalar uygulanması için çalıştık.

Güçlü Aile ve Güçlü Toplumun temelinde Güçlü Kadın'ın olduğu bilinciyle, kadınlarımıza yönelik ‘Pozitif ayrımcılığı’ öncelik haline getirdik.

Kadınlarımızın yararına anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirirken; ayrımcılığı, kadına yönelik şiddet ve istismarı ortadan kaldırmayı, kadın istihdamını ve girişimciliği desteklemeyi, kız çocuklarımızın eğitimini desteklemeyi sürdürdük. Bu vesileyle; kızlarımızın ve kadınlarımızın hayrına olan her işte bizden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, şahsım ve tüm kadınlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.

Bugün siyasetten iş dünyasına, eğitimden sanata, spordan bilime kadar hayatın her alanına dokunan kadınlarımız; ülkemiz için değer üretmeye, bayrağımızı yükseltmeye devam ediyorlar. Tabii bir de bayrağı cephede yükselten, canlarından bir parçayı feda eden kadınlarımız var. Şehit anneleri ve şehit eşlerimize olan minnetimiz çok büyük. Onlar bize şehitlerimizin emaneti. Onlar Türkiye'nin kahraman kadınları. Her birine minnet ve sevgimi bir kez daha ifade ediyorum. Her daim yanlarındayız, yanlarında olacağız. 

8 Mart'ın, dostluğun, kardeşliğin, kadın ve erkek hep beraber ülkemizi güzel yarınlara ulaştırmak için vesile olmasını diliyorum.

2023 hedeflerine yürüyen müreffeh bir Türkiye temennisiyle, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha tebrik ediyorum.

Dr. Fatma Betül Sayan Kaya
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Sosyal Politikalar Başkanı