Bakan Kaya’nın Ramazan Bayramı Mesajı


Cuma, 15 Haziran 2018 02:04
a-A+

Sevgili Vatandaşlarımız,


Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını birlikte idrak ederek Ramazan Bayramına kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Bu vesileyle Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. İhtiyaç sahiplerinin unutulmadığı, dargınlıkların son bulduğu, sevgi ve muhabbetin yayıldığı, kardeşliğimizin güçlendiği huzur dolu bir bayram diliyorum. 


Bayramların yeryüzündeki zulüm ve adaletsizliklerin son bulmasına vesile olmasını Yüce Rabbimden temenni ediyorum. Bizim bayramımız tüm Müslümanlarla aynı sevinci, aynı hüznü paylaştığımızda gerçek anlamını bulur. Kudüs’te, Bosna ve Myanmar’da, Suriye’de, Afrika ve Doğu Türkistan’da kardeşlerimiz barış ve esenlik içinde olurlarsa bizler de huzur içerisinde oluruz. Türkiye bu amaçla gerçekleştirdiği sosyal yardımlarla, kurduğu gönül köprüleriyle dünyada birinci sıradaki yerini almıştır.


Sevgili Vatandaşlarımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerimizin yaşam kalitesini artırmak, refah seviyesini yükseltmek için aralıksız çalıştık, çalışıyoruz. Her vatandaşımızın kapısını çalmaya, yüreğine dokunmaya, gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz. Sosyal yardım ve hizmetlerde 1,3 milyar lira olan bütçemizi 16 yılda 38 milyar liraya çıkarttık. 510 bin engelli ve yaşlı vatandaşımıza evde bakım desteği vererek tarihimizdeki en büyük iyilik ve yardım hareketini başlattık. 2 milyon 100 bin vatandaşımıza düzenli nakdi yardım yapıyoruz. Sosyal yardımlarda seferberlik ruhuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Türkiye, arkasında köklü bir mirası, zengin medeniyet değerlerini, güçlü bir potansiyeli barındıran güçlü bir ülkedir. 15 Temmuz'da olduğu gibi büyük bir dayanışma örneği göstererek geleceğin güçlü Türkiye’sini kuruluş ruhuyla, birlikte inşa edeceğiz.


Bu duygularla, tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını tebrik ediyor, ülkemize, İslam Alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlikler getirmesini Allah’tan temenni ediyorum.


Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı