Genel Başkan Yardımcısı Kaya Beykoz'da


Salı, 8 Ocak 2019 19:59
a-A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, önce insan olmanın gençlere verilebilecek en güzel mesajlardan biri olduğunu belirtti.

Beykoz Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre Kaya, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen "Yaşlı ve Yaşlı Hasta Bakımı Programı"nın üniversitenin Kavacık Rektörlük Yerleşkesi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine katıldı.

Törende konuşan Kaya, öğrencisi tarafından öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar'ın cenaze töreninde, 3 aylık eşinin öğrencilere "Önce insan olun." dediğini hatırlattı.

Kaya, "Gençlerimize verebileceğimiz en güzel mesajlardan biri de önce insan olmaları. Sertifikalarını alan genç kardeşlerimiz de önce insan olarak şefkatle, merhametle çınarlarımıza, yaşlılara hizmet edecekler." ifadelerini kullandı.

Yaşlılara evlerinde bakılmasını istediklerini ve bu nedenle sosyal belediyecilik anlayışıyla evde bakım desteğini hayata geçirdiklerini belirten Kaya, bu destekle ihtiyaçlarını karşılayan ailelerin daha memnun olduklarını kaydetti. 

Özellikle kadınların çalışma hayatına katılımının artmasıyla yaşlılara ve çocuklara bakım hizmetinin önem kazandığına işaret eden Kaya, üniversite ve yerel yönetimlerin çocuk bakımı konusunda da iş birliği yapmasının önemini vurguladı.

Konuşmaların ardından, eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.