Genel Başkan Yardımcısı Kaya Zeytinburnu’nda


Cuma, 16 Kasım 2018 19:22
a-A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul’daki ilçe ziyaretlerine Zeytinburnu ile devam etti.

Başkan Kaya’nın Zeytinburnu programı 3 Kademe Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları ile bir araya gelerek başladı. Teşkilatlarının, her zaman olduğu gibi heyecanlı, kararlı ve yeni bir zafer kazanmak için hazır olduğunu vurgulayan Kaya bu toplantının ardından,  Kazlıçeşme Sanat Galerisi'nde bir sergiyi ziyaret etti. Kaya, “Besmele Sergisi” adı verilen etkinlikteki eserler için, “Yola Allah'a iman ederek çıkmanın, O'na teslim olmanın verdiği huzuru hissettirdi bize” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Kaya, daha sonra Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile bir araya gelerek Gülhan Öztürk ve Tuncay Erarslan çiftinin nikâh törenlerine katıldı. 

Başkan Kaya’nın nikâh töreninden sonra “Eserleri ve talebeleriyle daima yaşayacak” dediği Kültür ve Turizm Bakanlığının “Yaşayan İnsan Hazinesi” ilan ettiği, tezhip ve minyatür sanatçısı Cahide Keskiner'in cenaze törenine katıldı.

Zeytinburnu Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Murat Aydın ve ekibinden belediye ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan ve vatandaşlarla sohbet eden Kaya’nın bir sonraki durağı Zeytinburnu Çocuk Evi oldu. Burada, sevgi dolu bir karşılama ile muamele görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaya, çocukların kendileri için daima öncelikli olduğunu bir kez daha vurguladı.

Başkan Kaya ziyaretleri sırasında bu ülke için gözünü kırpmadan canını feda edenleri de unutmadı. Kaya, önce Ağrı Doğubayazıt'ta, 8 Temmuz’da hudut birliğinde görev yaparken şehit düşen Uzman Çavuş Semih Korkut'un ailesini daha sonra da 2016 yılında, Şırnak Uludere'de hain teröristlerle mücadele ederken şehadet şerbetini içen Piyade Üsteğmen Orhan Ünsal’ın ailesini ziyaret etti.

Kaya’nın bir sonraki adresi “AK Parti'nin sesi, nefesi, yüreği olan AK Kadınlarımız” olarak nitelendirdiği Kadın Kolları Mahalle Başkanları oldu. “Önümüzde büyük hedefler var, hep birlikte çalışıp ulaşacağız inşallah” diyen Başkan Kaya’nın Zeytinburnu’ndaki son durağı

Merkezefendi Millet Kıraathanesi oldu. Kaya, öğrenciler ile buluşarak, “AK Parti'nin insan odaklı "Sosyal Belediyecilik" anlayışının ürünü olan bu harika mekân, gençlerimizin hayal ettikleri okullara ve geleceğe kavuşması için büyük bir fırsat” şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları